WP_news01

WP Idea NEWS – Mały ZAP, który rozwali system (pozytywnie)

Chcesz zrobić coś “nietypowego” na platformie do kursów? Nie ma jednak takiej funkcji, która pomoże Ci to zrealizować? Może nie trzeba jej wcale dodawać, gdyż istnieje jakaś inna możliwość realizacji Twojego pomysłu? A wiesz może co to jest ZAPIER i do czego służy?

Czym jest ZAPIER?

Zapier to usługa internetowa umożliwiająca tworzenie połączeń pomiędzy różnymi aplikacjami. Połączenia działają na zasadzie powiązania zdarzeń, które mają miejsce w jednej aplikacji tak by uruchamiały akcje w innej. Np. opłacenie zamówienia w WP Idei (zdarzenie) może spowodować wysłanie SMSa do klienta (akcja) z podziękowaniem i dodatkowymi informacjami. Może też np. wpisywać dane zamówienia do arkusza Google.

Możliwości są ogromne, gdyż Zapier udostępnia na chwilę obecną ponad 2000 aplikacji, które można ze sobą łączyć.

WP Idea + Zapier = nieskończenie wiele możliwości

Już dziś możesz sprawdzić jakie możliwości daje połączenie WP Idei z Zapierem. W aktualnej wersji znajdziesz możliwość podłączenia do Zapiera najpopularniejszego zdarzenia w WP Idei tj. opłacenie zamówienia. W przyszłości będziemy rozbudowywać bazę zdarzeń w zależności od zgłaszanych potrzeb. 

Interesujące może być np. zdarzenie ukończenia kursu przez kursanta (możemy wtedy wysłać do niego dodatkową wiadomość, dopisać do osobnej bazy, otagować w oprogramowaniu CRM czy systemie mailingowym). Ale wybór konkretnych zdarzeń pozostawiamy Tobie.

Brzmi ciekawie?

A jakie zdarzenia i scenariusze połączeń przychodzą Ci do głowy? Koniecznie daj nam znać, może uda nam się wdrożyć je w życie!

 

Boisz się skoku na głęboką wodę? Zacznij od testów!

Dajemy Ci 15 darmowych dni na wypróbowanie platformy WP Idea.

W tym czasie możesz przetestować jej funkcje, zaprojektować lekcje, dodać materiały i ustawić wszystko zgodnie ze swoimi wymaganiami. W trakcie testów również możesz liczyć na naszą pomoc!

Gdy zdecydujesz się na zakup platformy, wówczas wszystkie ustawienia zostaną z Tobą i do razu będziesz mógł wystartować ze sprzedażą, nie wychodząc z domu!

Udostępnij na Facebooku ->

Share on facebook
Facebook
Jesteśmy gotowi do działania, i czekamy na Twoją wiadomość.

pytania@wpidea.pl