upsell_artykuly_2020_02

Jak przenieść swoje szkolenia do internetu?

Prowadzenie szkoleń stacjonarnych w dobie koronawirusa stało się niemożliwe. W obecnej sytuacji, kiedy należy ograniczyć kontakty międzyludzkie do minimum,  szkolenia nie mają sensu. Z tego powodu wielu trenerów musi zawiesić swoją działalność, odwołać zaplanowane wcześniej spotkania i zrezygnować z wynagrodzenia. Na szczęście jest sposób na to, aby mimo trwającej w społeczeństwie kwarantanny, przeprowadzić swoje szkolenia i  zachować płynność finansową. Jak można to rozwiązać? Chodzi oczywiście o przeniesienie swoich szkoleń do internetu.

Zaprojektowanie i sprzedaż kursu online to nic skomplikowanego. Platforma WP Idea umożliwia przejście całego procesu – od stworzenia poszczególnych lekcji, po automatyczną sprzedaż kursu – bez konieczności posiadania wiedzy programistycznej i informatycznej. W kilkanaście minut możesz stworzyć kurs, który do tej pory był dostępny tylko offline. Będąc w domu, możesz bez problemu sprzedawać swoje szkolenia i na tym zarabiać. Przekonaj się, że to możliwe!

Mam już swoje szkolenie, co teraz?

Jeżeli prowadzisz szkolenia stacjonarne, to z pewnością masz już przygotowaną część merytoryczną swojego kursu. Musisz zastanowić się teraz, jak tę wiedzę przekazać swoim kursantom za pośrednictwem internetu? Czy chcesz nagrać wideo lub audio, stworzyć prezentację, a może wystarczą lekcje w formie PDF? Wszystko zależy od tego, jakim tematem się zajmujesz i który ze sposobów najlepiej trafi do Twoich uczniów. Nie przejmuj się, że nie masz odpowiedniego sprzętu – kamery, mikrofonu, czy aparatu. Wystartuj z tym, co masz! Telefonem możesz nagrać audio lub wideo. Na komputerze jesteś w stanie stworzyć super prezentację lub zwykły plik tekstowy dla swoich kursantów. Pamiętaj, że zrobione jest lepsze od doskonałego!

Zastanów się również, jak swój materiał podzielić na poszczególne lekcje. Z pewnością dotychczas prowadziłeś długie, kilkugodzinne szkolenia. W internecie lepiej sprawdzą się krótsze lekcje, na których uczniowie będą bardziej skoncentrowani. Przemyśl również jakie materiały dodatkowe możesz udostępnić, by kursanci jak najlepiej przyswoili wiedzę? Pod każdą lekcją w WP Idei możesz  dodać dowolne pliki – dodatkową lektura, ćwiczenia do wykonania itp. – by kursant wiedział, jaką wiedzę powinien przyswoić, po przerobionym temacie.

Twój kurs/szkolenie online może wyglądać, jak chcesz!

Musisz wiedzieć, że platforma WP Idea umożliwia wykorzystanie różnych gotowych szablonów graficznych. Główną ich zaletą jest to, że są bardzo przejrzyste. Nie rozpraszają uwagi i nie odciągają kursanta od tego, co najważniejsze, czyli Twoich lekcji. Pamiętaj, że platforma WP Idea pozwala na stworzenie kursu onilne w dowolnym formacie – może to być PDF, plik tekstowy, audio, wideo lub połączenie różnych formatów. Zaprojektowanie kursu jest przyjemne i bardzo intuicyjne. Żeby jednak nie zostawiać Cię samego, nasz support z chęcią pomoże Ci w konfiguracji platformy i odpowie na wszystkie pytania.

Nie musisz być grafikiem, programistą, nie musisz też mieć żadnej specjalistycznej wiedzy na temat tworzenia stron internetowych. Za pomocą prostego i intuicyjnego interfejsu ustalisz dokładnie, jak mają wyglądać poszczególne elementy szkolenia. Dzięki tej platformie, Twój kurs będzie w pełni responsywny i prawidłowo wyświetlany na każdym urządzeniu elektronicznym!

Jedno szkolenie w kilku wariantach

Platforma WP Idea daje możliwość kopiowania kursów w dowolnej ilości. Jest to niezwykle prosta i szybka funkcja. W wielu przypadkach cały kurs jest mocno zbliżony do siebie, ale jednak w niektórych sytuacjach różni ze względu na specyfikację danej branży. W kilka minut można stworzyć kolejne szkolenie, które będzie dedykowane konkretnej grupie odbiorców. Dzięki temu zwiększysz swoje zyski.

Funkcje zwiększające efektywność nauczania

Projektując platformę WP Idea, kierowaliśmy się sugestiami naszych klientów, by stworzyć narzędzie dostosowane do ich potrzeb. Kursanci mogą m.in zaznaczać przerobione lekcje, a Ty możesz na każdym etapie przygotować podsumowanie dla ucznia oraz ewentualnie mały test ze znajomości zagadnień. Dzięki temu dowiesz się, czy po każdej lekcji wiedza została przyswojona. Przy ewentualnym negatywnym wyniku, narzędzie sugeruje ponowne wykonanie zadania.

Dużą zaletą platformy WP Idea jest automatyczne wystawienie imiennego certyfikatu dla każdej osoby uczestniczącej w kursie. Oczywiście tylko i wyłącznie wtedy, gdy pozytywnie zda przygotowany przez Ciebie egzamin. Nie trzeba ręcznie wypisać każdego zaświadczenia, dzieje się to automatycznie.

Szybka i bezproblemowa sprzedaż

WP Idea pozwala w szybką i automatyczną sprzedaż kursu. Otrzymasz zapłatę od razu na wcześniej skonfigurowane konto. Może to być PayPal, tpay.com, Dotpay, Przelewy24, czy PayU – czyli wszystkie najpopularniejsze serwisy. Gdy opublikujesz kurs online, pozostaje Ci jedynie promować stronę, rozwijać ofertę i cieszyć się zamówieniami. System WP Idea zadba o resztę, rozsyłając maile, faktury i materiały dla kursantów.

Jesteś gotowy, by przenieść swoje szkolenia do internetu?

To jak? Jesteś gotowy, by przenieść swoje szkolenia do internetu? To naprawdę nic trudnego! Z chęcią pomożemy Ci we wstępnej konfiguracji platformy i podpowiemy, jak wystartować. Nasz support odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Boisz się skoku na głęboką wodę? Zacznij od testów!

Dajemy Ci 15 darmowych dni na wypróbowanie platformy WP Idea.

W tym czasie możesz przetestować jej funkcje, zaprojektować lekcje, dodać materiały i ustawić wszystko zgodnie ze swoimi wymaganiami. W trakcie testów również możesz liczyć na naszą pomoc!

Gdy zdecydujesz się na zakup platformy, wówczas wszystkie ustawienia zostaną z Tobą i do razu będziesz mógł wystartować ze sprzedażą, nie wychodząc z domu!

Udostępnij na Facebooku ->

Share on facebook
Facebook
Jesteśmy gotowi do działania, i czekamy na Twoją wiadomość.

pytania@wpidea.pl